.

.

Океан Агат Скапоцен Камен Мала Монистра Ѓердан-Тигар Око Камен

Океан Агат Скапоцен Камен Мала Монистра Ѓердан-Тигар Око Камен

DEN 464.00

Пристапност
Во достапна форма

Овој прекрасен Скапоцен Камен Од Океански Агат Мал Ѓердан со Монистра со Камен За Очи на Тигар има должина од приближно 32 инчи. Малезија Санскритски збор што значи венец.Агат е карпа која се состои првенствено од криптокристална силика, главно халцедонија, наизменично со микрогрануларен кварц.Окото на тигарот е камен за разговор кој обично е метаморфна Карпа. Контактирајте не ако сакате да го видите специфичниот камен пред купувањето и со задоволство ќе ви испратиме слика пред пратката. Оваа прекрасна мала го содржи вашиот стандарден број од 108 мониста од скапоцени камења и рачно монистра со индивидуални јазли помеѓу секоја мушка за да спречи кршење, како и да биде во согласност со традиционалниот мал дизајн. Окото на Тигарот може да има златно-кафеава до црвено-кафеава боја со свилен сјај. Агат се карактеризира со својата финост на жито и разновидност на боја. Се смета дека окото на тигарот ги изострува сетилата додека ја подобрува волјата и самоизразувањето.Секое парче е слично, иако ниту една ставка во Кристални Радости не е иста како и секоја ставка е уникатен камен што не е фабрикуван.Маласаре вид на медитација монистра или молитвени монистра и се антички алатки кои биле развиени за да го задржат умот фокусиран и јасен од мислите. Може да постојат мали варијации во бојата, големината и обликот. Агатот е 6,5-7 на скалата на цврстина На Мохс. Океан Агат Скапоцен Камен Мала Монистра Ѓердан-Тигар Око Камен. Метафизички, Се верува дека Агатот ја подобрува менталната функција, ја подобрува концентрацијата, ја подобрува перцепцијата и аналитичките способности.Оваа неверојатно уникатна Рачно изработена Мала е изработена со Употреба На Монистра од Скапоцен Камен од Океански Агат измешани со прекрасен избор На Тигарски Камени Монистра.

Главните карактеристики

Избор на клиент