.

.

Трговска марка ликовна уметност „Надеж 2“ платно уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „Надеж 2“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има преглед на профил на слон во центарот на рамката.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Надеж 2“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент