.

.

Graco Snugride l Кликнете Поврзи се седиште за новороденчиња, Марко

Graco Snugride l Кликнете Поврзи се седиште за новороденчиња, Марко

DEN 3152.00

Пристапност
Во достапна форма

Највисоко оценето Graco Snugride 30 Car Seat е размислено конструирано и строго тестирано за безбедност, вклучително и тестирање на странично влијание, за да ви помогне да го задржите вашето бебе безбедно од 4 30 фунти и високо до 30 инчи. Обезбедување на безбеден прилог со еден чекор на сите шетачи на Click Click Connect, со што е лесно да се создаде туристички систем што најдобро одговара на вашиот животен стил. Додадете ја поддршката за отстранлива глава на новороденчињата и ЕПС, пената за апсорпција на енергија, и лесно е да се види зошто Graco Snugride 30 Car Seat е едно од омилените во Америка. Највисоко оценето седиште за бебиња со водечки списанија за потрошувачи и публикации. Помага да се заштитат новороденчињата од 4 30 килограми и до 30 инчи. Ригорозно несреќа тестирана за да ги исполни или надмине сите стандарди за безбедност на САД. Инженеринг за безбедно седиште. Тестирано странично влијание. Тестирани на 2x врвната несреќа сила од стандардот на индустријата. Изграден за да издржи екстремни температури на ентериер на автомобили. EPS, пена за апсорпција на енергија за ефикасно управување со енергијата. Кликнете на Connect Technology нуди безбеден прилог со еден чекор до Graco Click Connect Connect Strollers за да создадете систем за патувања. Вклучува база на седишта за автомобили. Snugride има опсег од 5 поени за да му помогне на вашето дете да биде безбедно. Отстранливи перничиња за поддршка на главата за новороденчиња. 3 ротирачкото крошна на панелот помага во заштитата од елементите. Компатибилноста со шетачите на Грако ви овозможува да креирате сопствени вградени патни системи. Перница за седиште за перење машина. Препорачана употреба : . Само задно свртување, за новороденчиња 4 30 килограми и до 30 инчи. Модел : Марко. Димензии : 26,75 x 17,5 x 14 инчи. Тежина без база : 7 килограми. Тежина со база : 11 килограми. Гаранција на производителот : 1-годишна гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент