.

.

Трговска марка ликовна уметност „Виолетова рефлексија i“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „Виолетова рефлексија i“ платно уметност од Крис Паске

DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Крис Пасксебјект : Пејзаж-аперестит : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактен пејзаж на сино-зелени планини и нивните виолетови рефлексии во езерото. Крис Пасчке удобност со удобноста со Суми со суми Четката и континуираната студија со азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактни пејзаж на сино-зелени планини и нивните виолетови рефлексии во езерото.

Главните карактеристики

Избор на клиент