.

.

Дорман 577-Вратот За Полнење Гориво За Специфични Модели На Форд Меркур Одговара На Форд Бик

Дорман 577-Вратот За Полнење Гориво За Специфични Модели На Форд Меркур Одговара На Форд Бик

DEN 1603.68

Пристапност
Во достапна форма

Истекување на вратот за полнење гориво? Овој заменски врат за полнење гориво е прецизно дизајниран и темелно тестиран за да одговара на оригиналниот врат за полнење за одредени години на возилото, прави и модели за сигурна поправка. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој врат за полнење гориво е направен за да одговара на оригиналната опрема на одредени возила. Издржлива конструкција-изработена од материјали отпорни на корозија за да се намали идниот потенцијал за дефект. Регулаторна усогласеност - изградена за да ги исполни стандардите за емисија и инспекција. Доверлива вредност поддржана од тим инженери и експерти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.

Главните карактеристики

Избор на клиент