.

.

Замрзнат оброк на Затараин - Гумбо - Колбас и пилешко, Оз спакувани оброци

Замрзнат оброк на Затараин - Гумбо - Колбас и пилешко, Оз спакувани оброци

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Со Затараин, лесно е да се доживеат вкусови на Newу Орлеанс секоја ноќ во неделата. Нашата замрзната колбас и пилешко гумабо, во кое има пушено колбас и бело месо пилешко со ориз и зеленчук во богата, рукс со грави, оди од замрзнувачот до масата за неколку минути. Гумбо е добро сакан семеен оброк што ужива низ целиот Луизијана. Тајната е добро кафеавиот рукс што го вкусува и го згуснува чорбата. Ние не би го имале на друг начин - нашиот замрзнат гумбо е задебелен со богат рукс и зачинет со зачини како лук, папрака и црвена пиперка што ќе ви ја исцрпите чистата чиста. Уживајте во овој микробранова оброк како вечера без готвење или лесен замрзнат ручек. Подготвено е за само 6 минути и доаѓа во удобен сад, така што не е потребно расчистување. Оваа замрзната колбас и пилешко Гумбо на Zatarain е во картонска кутија што е 12 унци. Чувајте ја оваа стабилна ставка на полица на температура на околината. Замрзната вечера со пушена колбас и бело месо пилешко со ориз во богата, рукс грави. Уживајте во овој класичен оброк од креол, секоја ноќ во неделата - се загрева за само 6 минути. Индивидуалната микробранова вечера доаѓа во свој сад, така што не е потребно расчистување. Обезбедува 15 грама протеини по порција со 0 грама транс маснотии. Пронајдете во замрзната храна патека со замрзнати вечери. Од Затараин, водачот во автентичен вкус на Orу Орлеанс од 1889 година. Јаз го крева со замрзнатите оброци на Затараин, странични садови и мешавини за вечера, мирудии, зачини и многу повеќе.

Главните карактеристики

Избор на клиент