.

.

Пикард 079610 - Чекан За Кадрирање Од Цврст Челик со Кожен Зафат И Магнетно Стартување На Ноктите - Мелено Лице

Пикард 079610 - Чекан За Кадрирање Од Цврст Челик со Кожен Зафат И Магнетно Стартување На Ноктите - Мелено Лице

DEN 735.84

Пристапност
Во достапна форма

Чеканот За Врамување Пикард 22оз е исклучително висококвалитетен германски фалсификуван чекан кој има магнетски почеток на ноктите, цврста едноделна челична конструкција и издржлив кожен стисок. Кожниот стисок е лесно депилиран и не е лакиран или лакиран како што се гледа во другите кожни чекани за зафат. Ова осигурува дека кожата ќе го направи она што е наменето да го направи, а тоа е да помогне да се апсорбира пот, масла и друга течност. Кожата всушност ќе се формира на корисниците предадете со текот на времето давајќи речиси приспособен стисок. Кожата може да се затегне и со завртка за прилагодување што се наоѓа на дното на челичното крајно капаче. Ако кожата се намали поради суви временски услови, едноставно свртете ја завртката и ова ќе го затегне целиот стисок. Ова е еден од најдобрите челични чекани што ќе ги најдете на пазарот и сигурно ќе бидете на појасот за алат многу долго. Пикард 079610-22 Цврст Челик Кадрирање Чекан Со Кожен Зафат И Магнетни Ноктите Почеток-Мелено Лице.

Главните карактеристики

Избор на клиент