.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Цветни Дезени 1 Платнена Уметност Од Еѕѕесика Путнам

Заштитен знак Ликовна Уметност Цветни Дезени 1 Платнена Уметност Од Еѕѕесика Путнам

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Џесика Путнамсубјект : Флоралстил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има слика на боенка со шарени цвеќиња и лисја.Родена Во Хановер, Њу Хемпшир во воено семејство и одгледа " Морнаричко Детиште", Еѕѕесика Путнам-Филипс патуваше низ целиот свет. Како специјалист за воено разузнавање во Американските Воздухопловни Сили таа се распореди на Блискиот Исток. Кога заврши нејзината посветеност кон војската, таа ги смени патеките во кариерата, заработувајќи Ги Своите Artени По Уметност Од Универзитетот Во Северна Каролина Вилмингтон Во Студиската Уметност и Нејзините Мајстори за Ликовна Уметност Во Визуелните Уметности Од Универзитетот Лесли. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. слика на боенка на шарени цвеќиња и лисја.

Главните карактеристики

Избор на клиент