.

.

Аеростар МЕРВ Плисиран Филтер За Воздух, Филтер За Воздух Со Наизменична Струја, Пакување

Аеростар МЕРВ Плисиран Филтер За Воздух, Филтер За Воздух Со Наизменична Струја, Пакување

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Аеростар 12х24х1 Мерв 11 Плисирани Филтри За Воздух (Вистинска Големина : 11 1/2 "х 23 1/2" х 3/4") - 4 Пакување. Филтрите за аеростар се едноставен и исплатлив чекор кон поздрава домашна средина, без алергени и честички во воздухот кои можат да предизвикаат разни симптоми на алергија и астма. Направени со електростатски наелектризиран синтетички материјал, овие мерв 11 (споредливи со МПР 1000-1200 и ФПР 7) филтри цртаат и фаќаат алергени помеѓу 1 - 3 микрони, вклучувајќи влакненца, грини од прашина, спори, полен, првут од домашни миленици, ситна прашина и чад. Филтрите за воздух аеростар исто така ја подобруваат ефикасноста на ВАШАТА ЕДИНИЦА ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА со отстранување на нечистотијата и намалување на оптоварувањето на моторот, намалување на трошоците за комунални услуги и одржување. За најдобри резултати, менувајте го филтерот на секои 60 до 90 дена и зголемете ја фреквенцијата на секои 30 дена во текот на врвните летни и зимски месеци кога вашата единица работи најнапорно. Компатибилен со единици за печки и климатизери и лесен за инсталирање. Аеростар 12х24х1 Мерв 11 Плисиран Филтер За Воздух, Филтер За Воздух Со Наизменична Струја, 4 Пакети Номинална Големина : 12х24х1, Вистинска Големина : 11 1/2" х 23 1/2" х 3/4". Споредливи СО 3м ФИЛТРЕТ МПР 1000-1200 Микро Алерген Одбрана И Ханивел Алерген плус ФПР 7. Филтрира микроскопски честички и алергени како што се влакненца, грини од прашина, спори, полен, првут од домашни миленици, ситна прашина и чад. За најдобри резултати, менувајте ги филтрите на секои 60-90 дена. Зголемете ја фреквенцијата на секои 30 дена во текот на врвните летни и зимски месеци. Направено со електростатски наелектризиран синтетички материјал за висока ефикасност на филтрација со мала отпорност на проток на воздух. Произведено Од Групацијата За Филтрирање, водечки светски производител и снабдувач на решенија за филтрирање за поздрав квалитет на воздухот во затворените простории.

Главните карактеристики

Избор на клиент