.

.

Dorman SL81625XL Комплет за стабилизатор на задната суспензија за специфични модели Dodge RAM

Dorman SL81625XL Комплет за стабилизатор на задната суспензија за специфични модели Dodge RAM

DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

Овој продолжен комплет за врски за стабилизатор на животната стабилизатор е изграден за мазни перформанси и супериорна издржливост. Одликувајќи се со зацврстена обетка, високо полиран топка, полимер за одржување, i.c.e. Синтетичка отпорност на корозија на маснотии и премиум. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Конструкција со продолжен живот - Овој комплет за врски за стабилизатор е изграден со карактеристики за да се испорачаат мазни перформанси и проширена издржливост за возачите што бараат. Супериорна топка - зацврстена оклопна обетка со високо полирана топка Eversmooth. Лежиште со ниско триење - Ултрафлоу нормализирано фалсификувано куќиште со I.C.E. Синтетичка маст и полимер со ниско триење. Премиум отпорност на корозија - Надворешно обложување на Weather Shield за да се спротивстави на корозијата. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел одговара : Dodge RAM 1500 : 2009, 2010 Dodge RAM меморија 4000 : 2010 RAM 1500 Classic : 2019 RAM 1500 : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018.

Главните карактеристики

Избор на клиент