.

.

Соларен Панел Конектор Адаптер, Изолација Ефект Соларен Панел Продолжување Кабел Жица 16wg Женски На Машки За Соларни Фотоволтаични

Соларен Панел Конектор Адаптер, Изолација Ефект Соларен Панел Продолжување Кабел Жица 16wg Женски На Машки За Соларни Фотоволтаични

DEN 399.84

Пристапност
Во достапна форма

Соларен Панел Конектор Адаптер, Изолација Ефект Соларен Панел Продолжен Кабел Жица 16wg Женски На Машки За Соларни Фотоволтаициспецификација : Тип На Точка : Соларен Панел Конектор Адаптер Материјал : Бакар, Пвцгрос Тежина : 125g/4.4 oz Wire : 2464 16awg, ОД : 5.0 mm; 1015 14awg, ОД : 3.5 mm Specification : главна линија 2464, 16авг 1,2 М/47,2 Инчи; ЛИНИЈА НА ГРАНКИ 1015, 14авг 0,6 М/23,6 Инскоп На Примена : Соларен Фотоволтаик, Батерија За Складирање Енергија Број На Пински Јадра : 2 јадреноминален дел : 1,31мм2стандардна должина : 1,8 М/70,9 спецификација на производот : 2х16авгинтерфејс тип : dctemperature отпорност : 80 Степени Целзиусови Основен Материјал : Без Кислород Бакарен Број НА НИШКИ : 41копа На Примена : Кабел За Напојување Dc Продолжен Кабел : Помал Или Еднаков На 200w Напон : Помал Или Еднаков На 36vcurrent : помал или еднаков на 13a пакет листа : 1 x СОЛАРЕН dc ПРОДОЛЖЕН кабел 16awg бакар : жицата ЗА продолжување на соларниот панел е изработена од премиум 16awg бакарна Жица, Која Е Многу Густа И Издржлива. Практично : нашата соларна кабелска жица заштедува енергија што загубата на енергија може да се минимизира со користење на кабли со голем дијаметар ОД 16wg. Најдобар Ефект На Изолација : адаптерот за приклучок на соларниот панел има пвц обвивка, најдобар ефект на изолација и отпорност на топлина од 80 Степени Целзиусови.

Главните карактеристики

Избор на клиент