.

.

Креалитет 3Д Enер-Надградба Магнетна Градба Површинска Плоча Налепници Влошки Ултра - Флексибилен Отстранлив 3д Печатач Загреан Капак на Креветот 235* За Prinер-3 Enер - 3С

Креалитет 3Д Enер-Надградба Магнетна Градба Површинска Плоча Налепници Влошки Ултра - Флексибилен Отстранлив 3д Печатач Загреан

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

25 in, погоден За ender-3/Ender-3 S/Ender-3 pro/CR20 и други fdm 3d печатач загреани кревети. Лесно отстранување pla и pla-базирани материјали ОД 3d печатење платформа, обезбедување на дното на вашиот.Производот е поделен на два дела : а (горен)+б(долен)Дел А : горниот дел е мат површина, а задниот дел е магнетски (интеракцијата со предниот дел На Делот Б игра атрактивна улога)Дел Б : горниот дел е магнетски (со адсорпција под а дел), задниот дел е лепило (објавено на платформата на печатачот, која игра фиксна улога)Инструкции : Едноставно залепете ја долната плоча на вашата плоча за градење и започнете со печатење, излупете го горниот Дел плоча Со готови отпечатоци, а потоа излупете ја горната плоча Од Отпечатоците.25 инчи, погоден Заatedер-3/Enер-3С/Enер-3 про/ЦР20 и други фдм 3д печатач загреани кревети. Земете ја горната плоча назад на своето место за круг на печатење. 100% Налепница За Креалитет, најдобар додаток за ВАШИОТ 3Д печатач.3 озноте : ако не успее да се адсорбира, ве молиме ротирајте го за 90 степени и обидете се повторно. Едноставно залепете ја лепливата долна плоча на платформата за топлински кревет без искривување на рабовите и не е потребен лепак, удобен за употреба.

Главните карактеристики

Избор на клиент