.

.

Хипер цврсти очила за прскање, чисти УВ блок. Безбедносен очила за очи Ојо

Хипер цврсти очила за прскање, чисти УВ блок. Безбедносен очила за очи Ојо

DEN 111.84

Пристапност
Во достапна форма

Очилата за хипер цврсти прскања ги штитат очите од честички на летање и поздравна боја. Транспарентното, заштитно ПВЦ тело дозволува удобно вклопување над очилата на рецепт, додека заштитува од влијание. Дизајн се карактеризира со индиректна вентилација со аспиратор за перфорации долж горниот и страните, флексибилната рамка и големите, поликарбонатни леќи за непречен поглед. Очилата ги исполнуваат стандардите ANSI Z87.1. Очила за прскање на хипертоу, чисти 100% УВ изградени за удобност : специјално дизајнирани да се вклопат удобно. Заштита на целосна покриеност : Комплетна покриеност УВ и облога против гребење за најдобра заштита. Изграден за секаде околу видливост и високо ниво на директна и периферна заштита на очите од летачки честички или остатоци. Ги надминува стандардите ANSI Z87.1. Се користи за разни опкружувања : вклучително, но не ограничувајќи се на : сликање, градење, игра со пиштол, работа во дворот или на која било активност на очите им е потребна заштита . се вклопува во повеќето очила на рецепт.

Главните карактеристики

Избор на клиент