.

.

Трговска марка ликовна уметност 'круг и круг и круг' платно уметност од Дан Балард

Трговска марка ликовна уметност 'круг и круг и круг' платно уметност од Дан Балард

DEN 399.84

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Дан Балардсубјект : Пејзаж за пејзаж : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има ветерница пред мекото, розово зајдисонце. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дан Балард „Тркалезна и тркалезна и тркалезна“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент