.

.

Гофј 15хн Супер Силна Тркалезна Дупка За Дискови Блокира Ретки Земјени Неодимиумски Магнети

Гофј 15хн Супер Силна Тркалезна Дупка За Дискови Блокира Ретки Земјени Неодимиумски Магнети

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Спецификации : со тркалезна форма на диск, со дупка, тврда текстура, стабилни перформанси, многу добра цена.Апликацијата е исклучително широка.Употреба : Акустично поле : звучник, приемник, микрофон, аларм, сценско аудио, аудио за автомобил и така натаму.Електроника : постојан магнетски активатор вакуумски прекинувачи, магнетни релеи, метар, мерач на звук, прекинувач за трска, сензори.Електрично поле : ВЦМ, ЦД/ДВД-РОМ, генератори, мотори, серво мотори,микро-мотори, мотори, вибрациони мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетни кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Свадба корсаж значки, итн., може да се замени со магнет привлекува секоја друга облека иглички, така што нема да го оштети фустан. За прекриената метална табла за цртање за одредување на хартијата за цртање. Магнетна табла табла фиксна датотека цртежи.Рекламни магнети достапни за замена на оригиналните тела, во секое време погодно за замена на содржината на рекламата.Модели натрупување, можете да користите мали магнети за поврзување на две додатоци.Студио, рефус магнет може да се користи за адсорпција на завртки и други делови, дури и клучеви и други алатки.Тип : Магнетматеријал : Ndfebquanty : 5 Pcs Grade : N50feutrates : Тркалезен Диск, Со Дупка, Супер Силен Магнетизам, Повеќенаменски : 15mm x 3mm/0,59 "x 0,18" (Прибл.) Дијаметар на дупката : 4мм/0,16 " (Прибл.Забелешки : ве Молиме ставете го таму каде што децата не можат да најдат, во случај на погрешно јадење.Поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметите може да биде малку поинаква од сликите.Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.Пакетот Вклучува : 5 х Магнети Со тркалезна форма на диск, со дупка, тврда текстура, стабилни перформанси, многу добра цена. Апликацијата е исклучително широка. Клуч. Ндфеб. Магнет.

Главните карактеристики

Избор на клиент