.

.

Професионална серија корпа за шиење и пакет за шиење

Професионална серија корпа за шиење и пакет за шиење

DEN 559.84

Пристапност
Во достапна форма

Овој пакет корпа за пејачи и прозерии е опремена со 141 парчиња. Вклучено во пакетот е една голема гроздобер корпа за шиење со пакет за идеи од 127 парчиња, дванаесет класа 15 црно-бели навојни бобини, шмркачи на прозерви, кои нудат убав врв за прецизни намалувања, и мерка за лента за повлекување на Leatherette. Голема класична корпа за шиење во забавен гроздобер печатење со пакет за бонуси за идеи што вклучува 10 игли со рака, 100 иглички за облекување, ножици, 10 мини конец за навој, навој на игла, пин перница, шипка за шипка, мерка за ленти и лаптоп. Бобини кои содржат 6 бобини со црна навој, со 50 јарди нишка во секоја, и 6 бели навојни бобини, со 50 јарди нишка во секоја од нив. Роулите доаѓаат во еднократно пластично куќиште. Целата нишка е 100% откачен полиестер . 5-инчните снопчиња од пејачот Pro Series се дизајнирани и изградени за да се сместат ентузијасти за шиење и професионалци. Одлично за употреба за време на проект за шиење, додека правевте ватенка и занаетчиство, лопатките лесно ги исфрлаат несаканите навои. Сечилата нудат убав врв за прецизни намалувања, осигурувајќи дека финалните производи се чисти и без метеж. Секој пар снајпери за шиење е индивидуално прегледан и тестиран со рака за да се обезбеди квалитет и доаѓа со гаранција за живот. Совршена мерка за лента за вашите проекти за ткаенини или околу куќата! Овој пакет содржи една мерка за џебни ленти со влечење од 2-1/4 инчи долга 96 инчи и печатена и во инчи и сантиметри на материјал од стаклена стакло.

Главните карактеристики

Избор на клиент