.

.

Современи моменти од Гербер Бебе и дете момче или девојче уникатен џемпер плетена облека, 2 парчиња, големини 12м-5Т

Современи моменти од Гербер Бебе и дете момче или девојче уникатен џемпер плетена облека, 2 парчиња, големини 12м-5Т

DEN 159.68

Пристапност
Во достапна форма

Современите моменти од Гербер Бебе и Детето момче или девојче џемпер плетено качулка и џогер се направени со меки, измешани плетени ткаенини кои се топли, удобни и нежни на чувствителна кожа. Нашите најважни работи се независно сертифицирани со Стандард 100 од OEKO-Tex®, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува една цврста боја на вафли плетен патент Худи и една пантала за џогер. Современи моменти бебе и дете момче или девојче унисекс џемпер плетени качулки и џогерни панталони, 2 парчиња (12 месеци -5t). Вклучува еден вафл плетен патент Худи и еден џемпер плетен џогер. Направено со мека и топла џемпер од џемпер плетена ткаенина и вафли џемпер плетена ткаенина што е лесна и нежна на чувствителна кожа. Худи се карактеризира со долги ракави, патент предниот дел, Snuggly Hood & Kangaroo Pocket . Цврста абонија. Jогрите имаат нежна еластична лента за половината за лесно и исклучување. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX#SH020 196865 TESTEX www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 52% вискоза 30% поли 18% најлон. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Главните карактеристики

Избор на клиент