.

.

Трговска марка ликовна уметност „Поларна мечка колаж“ платно уметност од Луис Тејт

Трговска марка ликовна уметност „Поларна мечка колаж“ платно уметност од Луис Тејт

DEN 2601.60

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Луис Тејтсебјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има поларна мечка на бела позадина. Истакнати бои : бело, светло сино, тен, сиво, сино, многу почитуван илустратор со светска фан -база, Луиз се пофали во наградата Мекмилан за детска илустрација четири пати во три години и беше избран за изложбата на Илустратори Витрина во Лондон. После работењето со издавачите, компаниите за честитки и индивидуалните клиенти, Луис лансираше своја колекција на уметнички отпечатоци и честитки. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Високо почитуван илустратор со светска фан -база, Луис е пофален во наградата Мекмилан за Детска илустрација четири пати во три години и беше избран за изложбата на Илустраторите во Лондон. После работењето со издавачите, компаниите за честитки и индивидуалните клиенти, Луис лансираше своја колекција на уметнички отпечатоци и честитки. - Поларна мечка на бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент