.

.

Трговска марка ликовна уметност „празнична страв јас“ платно уметност од Мајкл Мулан

Трговска марка ликовна уметност „празнична страв јас“ платно уметност од Мајкл Мулан

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Мајкл Мулансјубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со текст "Среќен Ноќта на вештерките " Текст во портокалова, бела и црна боја. Истакнати бои : Црно, бело, кафеаво, тен, портфолио на сиво диво јаболко/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Текст „Среќен Ноќта на вештерките“ во портокалова, бела и црна боја.

Главните карактеристики

Избор на клиент