.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Isle OS Skye' Canvas Art by Maciej Duczynski

Трговска марка ликовна уметност 'Isle OS Skye' Canvas Art by Maciej Duczynski

DEN 1067.84

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Panderscapestyle : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зелен пејзаж облачно небо. Истакнати бои : сива, зелена, сина, црна, кафеава, тен, бела Мекиј Душински е можеби најпознатата од сите полски пејзажи и фотографите за патувања, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мекиј Душински е можеби најпознат од сите полски пејзажи и фотографи, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја откри својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на - зелениот пејзаж облачно небо.

Главните карактеристики

Избор на клиент