.

.

Трговска марка ликовна уметност „црно куче“ платно уметност од Мигел Балбас

Трговска марка ликовна уметност „црно куче“ платно уметност од Мигел Балбас

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Мигел Балбасјубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мигел Балбас „Црното куче“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент