.

.

Artdeco Home Jolla 30 Столче со метал со метални шипки со кожено седиште на FAU

Artdeco Home Jolla 30 Столче со метал со метални шипки со кожено седиште на FAU

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Разновидни : Овие столици се изработени од челик со сива завршница. Низок грб е за дополнителна удобност и безбедност. Отстранливата кожна перница ви носи дополнително удобно за седење. Столиците се доволно елегантни за да се користат во кујна, доволно силни за да се користат во индустриски продавници, и доволно издржливи за да се користат во просториите за игри, домови и шипки, само за да именувате неколку. Овие столици се лесни и стабилни со тоа што прво го отстрануваат грбот, што ги прави лесни за движење во и надвор од складирање. Столиците можат да бидат наредени едни на други за да се зголемат заштедите во просторот. Висока јачина : Со капацитет на тежина од над 300 фунти, овие столици можат да ги поддржат најтешките оптоварувања. Направени од челик со голема јачина, овие столици се лесни, но исклучително издржливи. Вкрстените загради под секое седиште додаваат стабилност на столицата. Структурните ребра притиснати во нозете ја зголемуваат нивната торзионална ригидност. Artdeco Home Jolla 30 "Столница со метални шипки со метална лента со кожено седиште (сет од 2) Материјал за седишта : тапациран. Материјал за рамки : Метал.

Главните карактеристики

Избор на клиент