.

.

Бренда Харис Тустијан „Прослава на природата“ платно уметност

Бренда Харис Тустијан „Прослава на природата“ платно уметност

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Бренда Харис Тустијан „Прослава на природата“ платно уметност. Таа посвети повеќе време на развивање на своите вештини во водните медиуми, истражување и апсорбирање на сè што е можно на составот и дизајнот. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани.Уметник : Бренда Харис Тустијансбук : Сезонатонал Стил : Модерно и современо Производство Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на Дедо Мраз украси снежно покриено дрво во шума опкружена со животински свет. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Таа брзо стана се повеќе и повеќе заинтригирана со илузивниот медиум на акварел, а наскоро започна да ги изложува своите уметнички дела. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Истакнати бои : бело, црно, сиво, вино, кафеаво како што растеше нејзината loveубов кон уметноста, Бренда започна доживотно патување за да стане најдобриот уметник што може да биде.

Главните карактеристики

Избор на клиент