.

.

Gerber Baby Boy Onesies BodySuit, Sleep 'N Play, Pants & Cap Set, 4-парчиња

Gerber Baby Boy Onesies BodySuit, Sleep 'N Play, Pants & Cap Set, 4-парчиња

DEN 335.36

Пристапност
Во достапна форма

Овој сет од 4 парчиња го покрива бебето! Комплетот вклучува каросерија за еден од нив, една игра за спиење, една нозе, и една капа. Секоја ставка е направена со памук, меки и дишечки ткаенини кои се совршени против деликатната кожа на бебето. Организаторите на каросеријата се одликуваат со проширување на деколтето на рамото на скутот и високо -позиционираните приноси на дното на дното што го прават времето за промена брзо и едноставно. Играта за спиење има преден патент кој исто така дава лесно менување. Подножната пантолона има нежна еластична лента за половината што обезбедува удобно вклопување. Симпатичната капа е совршен додаток за да додадете дополнителна топлина на облеките на овие момчиња. Секоја ставка во овој сет е машината што може да се мие и машината што може да се суши за ваша погодност. Тоа е совршен сет да се даде како подарок, сигурно ќе ги задоволи и родителите и бебето слично! Облеката за каросерија и пантолони се совршени за дневно и играта ‘n е совршена за ден или ноќ! Број на сертификација OEKO-Tex : 16.hin.94317 Hohenstein HTTI 4-парчиња сет вклучува : 1 Oneies ® Bodysuit, 1 Sleep 'N Play, 1 нозе панталони и 1 капа. Теловиит : екипаж; кратки ракави; Преклопувањето на рамената се шири за лесно и исклучување; Затворање на дното на дното. Спиј 'n Игра : Екипаж со чувар на патент; долги ракави; покриени нозе. Панталони : влечење на еластична лента за половината; покриени нозе. Се потпираат на доверлив квалитет на Гербер, удобност и стил со голема вредност . 100% памук; Хедер : 93% памук/7% рајон. Машина за перење. Увезени. Облека со 4 парчиња Гербер за бебе момче.

Главните карактеристики

Избор на клиент