.

.

Најголеми хитови на плен од плен

Најголеми хитови на плен од плен

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Подигнат на средните улици на селото Гринич во центарот на Cујорк (ха!) Плеј Т. немаше ништо друго освен среќните звуци на ганг Шугар Хил, Големиот тато Кејн, Мел Мел, Л. Артикулиран, ритмички проток со фанки ритмови за да се пресели! Опкружувајќи се со кој било талент што може да го култивира со текот на годините, Booty T. се осврна на многу стилови. Ова е збирка од неговите најдобри напори до денес! За колекционерот на хип-хоп, историчар или ентузијаст, ова е мало парче од Newујорк Град, во центарот на градот независна рап сцена од назад во денот и .. денес! Уживајте! Најголеми хитови на плен.

Главните карактеристики

Избор на клиент