.

.

Динатрап Квадратна Нога Пренослива Црна Затворена Стапица За Инсекти

Динатрап Квадратна Нога Пренослива Црна Затворена Стапица За Инсекти

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Динатрап Затворен Летечки Стапица За Инсекти привлекува и убива комарци, муви, молци и други вообичаени летечки инсекти во домаќинството без употреба на штетни хемикалии. Стапицата емитува светлина и без мирис безопасен јаглерод диоксид за да ги намами инсектите, јаглерод диоксидот се генерира кога ултравиолетовите зраци од интегрираната УВ сијалица реагираат со облога од титаниум диоксид во внатрешноста на стапицата. Изграден за да привлече комарци внатре, еднаш внатре во интегрираниот шепот тивок вентилатор ги заробува инсектите и ги испраќа до отстранлив преглед каде што умираат од дехидрација. Погодно тежи помалку од 3 килограми и приближно со големина на голем термос што овозможува лесна преносливост од соба во соба со ненаметлива поставеност. Опфаќа приближно 1.000 квадратни стапки. Динатрап 1000 Квадратни Метри Пренослива Црна Затворена Стапица За Инсекти : затворената стапица за инсекти обезбедува 3-насочна заштита од комарци и други летечки инсекти. Флуоресцентна УВ светлина и шепот-тивкиот вентилатор привлекува и фаќа инсекти без запирање или зуење. Лесна, пренослива стапица за инсекти за погодно поставување во која било просторија од куќата. Заштитува до 1.000 квадратни метри; се вклучува и исклучува со пресврт. Стапицата за комарци не користи пестициди; не бара привлечен или пропан. Боја : Црна. Тежина : 2,85 фунти.

Главните карактеристики

Избор на клиент