.

.

Mossy Oak Men Performance Fleece Hoodie со Gaiter

Mossy Oak Men Performance Fleece Hoodie со Gaiter

DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Ловци, радувај се! Mossy Oak Mean Performance Fleece Hoodie штотуку направи спуштање, и тоа е добра вест. Дишењето, лесен и брзо се исуши, оваа мека и удобна руно качулка е одличен придружник за лов на авантури во одличните на отворено. Фотореалистичките обрасци ќе ви помогнат во криењето и прикривањето на вас, нарушувајќи ја вашата човечка форма како што станувате една со природата. Худи има технологија за влага за влага, што значи дека нема да страдате преку непријатност од вградена пот или влага. Исто така, има намалување на мирисот и отпорност на мирис, со технологија на ткаенини што спречува да се формираат микроби што предизвикуваат мирис. Тие долги часови поминати на лов обично на непријатни мириси, но не додека носеа масички од мажјак на мажите, руно худи. Со вграден гајтер за топлина и руно качулка што може да се повлечете кога ќе започнат да се спуштаат температурите, ќе останете удобни и топло во текот на бегството на вашето поле. Поднесена торбичка ќе ги задржи вашите најважни работи безбедно складирани. Како среднообразен, можете да ја спарите оваа худи со мовски дабови термоли и други облеки за оптимална топлина за време на студеното време. И сега се одликува со маскирна печатење на затемнување на даб. Без оглед на она за што ловите, било да се патки, мисирки или други видови на птици на поле, маскирањето на камуфлажата за затемнување даб е идеално кога ловите од копно слепи. Затемнувањето на нијансите на темна преклопна земја од дабови дабови, виртуелно исчезнуваат во позадината на темниот шатор. Findе откриете дека Mossy Performent Performene Fleece Hoodie ќе биде високо посакувана облека не само за ловни активности, туку и за секојдневно носење! Mossy Oak и Realtree Men√ ¢ ¬ä¬ôs изведба на руно худи со гајтер.

Главните карактеристики

Избор на клиент