.

.

Anolon Advanced Bakeware Nonstick Muffin Pan, 12-чаша, сива

Anolon Advanced Bakeware Nonstick Muffin Pan, 12-чаша, сива

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Добредојдовте на исклучителен печење за пекари. Наменети да испорачаат одлични резултати за печење и со леснотија и со ефикасност, оваа Anolon Advanced Nonstick Muffin Pan мери до високите стандарди на посветени пекари и loversубители на мафини. Разновиден, безбеден калај за машина за миење садови е идеален за печење мафини од боровинки, пупки и чаши од тако. Рерна безбедна на 450 ° F, оваа нестепена тава е направена од челик со тежок мерач за да се спротивстави на искривување и има среден тон во боја за да се промовира дури и кафеава и да се обезбеди рамномерна дистрибуција на топлина неопходна за успешно печење и печење. Зрачење на топлина : Anolon Advanced Nonstick Muffin Pan носи поттик на издржливост на ниво на печење во кујната со валани венчиња и изградба на челик со тешка челик. Исклучително ослободување на храна : Печете ги слатки и солени креации што се лизгаат од тавата за мафини со брзото ослободување на премија за супериорен квалитет. Воспоставена печење : Уживајте во серија за печење по серија со тактилни, удобни држење на рачките на тавата за печење на Suregrip. Лесна чиста тава : Чувајте го вашиот софтвер за печење изгледа понов, подолго со лесното чистење на надворешната завршница. Изграден за погодност : Калај за кифла што не е залепена е безбедна машина за миење садови за лесно расчистување и безбедна рерна до 450 ° F за печење на целата омилена храна. Печете за живот : Напредната тава за мафини Анолон е поддржана од гаранција за живот.

Главните карактеристики

Избор на клиент