.

.

Нурисон Камала Модерна Мароканска Бела Сина Боја 7'10 10'6 Област Килим

Нурисон Камала Модерна Мароканска Бела Сина Боја 7'10 10'6 Област Килим

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Со своите разиграни племенски дизајни на килими, прекрасни ресни и трендовски палети на бои, колекцијата на килими Камала од Нурисон ќе ги трансформира дури и најобичните соби во нешто извонредно. Стручно се наѕираше моќта за едноставна нега, супериорна облека и извонреден изглед и чувство, овие динамични дизајни прекрасно се вклопуваат во разновидна внатрешна interiorетика. Графички сино-бел дизајн со племенски допир на овој сложено дизајниран тепих е лесен и привлечен начин да додадете секојдневен талент во секоја просторија. Моќта се наѕираше за долго абење и ниско одржување, овој тепих од областа Камала од Нурисон обезбедува суптилна боја и текстура и опуштена атмосфера за секој ентериер. Свилен кадифен куп со финиш со реси. Лесно чистење и одржување на самото место. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби или дневни соби. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Главните карактеристики

Избор на клиент