.

.

Мајстори од тиква, Мастерс колекција за резба од тиква, парче

Мајстори од тиква, Мастерс колекција за резба од тиква, парче

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Колекција на мајстори од тиква мајстори Комплет за резба на вештерки од тиква. Овој премиум комплет за резба од тиква е направен со алатки од не'рѓосувачки челик. Металниот стругалка лажичка лесно се пробива низ внатрешноста на тиквата во секунди, овозможувајќи повеќе време да се потроши за резба. Алатката за покер се користи за пренесување на шема на кожата на тиквата. Повеќенаменската пила се користи за сечење дупки во горниот дел на тиквата или резба на едноставни дизајни на поголеми тикви. Резбата виде лесно пила низ тиквата за да создаде сложени дизајни. Алатката V-сечење се користи за скулптура и создавање контури и засенчување. Вклучени се осум различни модели на резба на тиква од Ноќта на вештерките. Овој комплет за резба од тиква Премиум тиква е совршен додаток на секој ентузијаст во резба! Мајстори од тиква, Мастерс колекција за резба на тиква, 13 парчиња комплет за резба на тиква за Ноќта на вештерките. Премиум алатки од не'рѓосувачки челик. Scraper Scoop има засилени рабови за да ги „грабне“ жиците од тиква со леснотија. Saws се стручно дизајнирани да ја намалат кожата од тиква со прецизност . Вклучува 5 алатки за резба од тиква и 1 книга со 8 различни обрасци. Преземете ја апликацијата Masters од тиква за да фотографирате и да го издлабите вашето селфи!.

Главните карактеристики

Избор на клиент