.

.

Chobani® пробиотик грчки јогурт пие јагода банана fl oz 6-пакет

Chobani® пробиотик грчки јогурт пие јагода банана fl oz 6-пакет

DEN 60.48

Пристапност
Во достапна форма

Додадете милијарди пробиотици* на вашиот ден со дневни пијалоци на Chobani®. Изработено со локално млеко, вистинско овошје, 6 живи и активни култури и милијарди мулти-придобивки пробиотици, овие пијалоци со јогурт на Chobani® ви овозможуваат да ги задоволите желбите и да го поддржувате здравјето на цревата во исто време. Chobani® Дневните пробиотици пијалоци доаѓаат во пакувања од 6 за да обезбедат лесна закуска или лекување што можете да ги грабнете во текот на целата недела. Без глутен. Сертифициран од Кошер. Вегетаријанска пријателска. Само природни состојки. Нема вештачки вкусови или конзерванси.

Главните карактеристики

Избор на клиент