.

.

Уметничка галерија за ремек -дело Хаваи градови платно уметнички принт, 22 28

Уметничка галерија за ремек -дело Хаваи градови платно уметнички принт, 22 28

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Уметникот Омар Ескаланте патува низ светот и создава слики во стилот на уметнички деко, врз основа на неговите искуства. Хаваи е островски ланец во средината на Јужниот Пацифик познат по својата бујна зелена топографија и прекрасните води. Ескаланте на платното уметност печати Хаваи испорачува погледот на водите на теата, златно небо и тропски ботаники. Без разлика дали патник или не, ќе ги сакате внимателните детали и живописна палета на бои на овој wallиден декор. Мерки на платно 22 "l x 1,5" w x 28 "H. giclee print на галерија завиткано платно. Арт деко патување уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент