.

.

Зареба Гуаге фт. Алуминиумска Жица

Зареба Гуаге фт. Алуминиумска Жица

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Алуминиумската Жица Со Мерач Зареба 250 стапки 17 е идеална, сенаменска жица за вашата електрична ограда. Отпорна на ' рѓа и лесна, оваа жица ќе трае цел живот на оградата и може да се користи со пластични или керамички изолатори. Оптоварување на кршење од 90 килограми и цврстина на истегнување од 38.000 пси е погодно за содржи поголеми животни како говеда и коњи. Лесната и податлива природа на оваа жица со 17 мерачи го олеснува ракувањето и спојувањето на жицата. Вградената макара слободно се врти кога сте во ваши раце, правејќи ја инсталацијата брза и едноставна! Зареба 17 Гуаж 250 стапки. Алуминиумска Жица : Алуминиумската жица спроведува електрична енергија 4 пати подобро од челикот. Жицата отпорна на ' рѓа го зголемува животниот век на вашата ограда. 90 килограми кршење оптоварување обезбедува сила и издржливост . Цврстина на истегнување од 38.000 пси. Најдобро се користи со пластични или керамички изолатори на сите видови огради. Доаѓа со 250 стапки, алуминиумска жица со 17 мерачи.

Главните карактеристики

Избор на клиент