.

.

Менхетен Комфорт 7-Утопија 70.86 Правоаголна Трпезариска Маса И Столови Во Бело И Сиво

Менхетен Комфорт 7-Утопија 70.86 Правоаголна Трпезариска Маса И Столови Во Бело И Сиво

DEN 8959.84

Пристапност
Во достапна форма

Совршено парче за комплетирање на вашиот ансамбл За јадење, Трпезариската Маса Утопија е за домаќин на викенд бранч, семејни вечери и празнични забави. Тој е разноврсен и современ стил се позајмува на секој декор и добро ќе се вклопи со постојните парчиња. Пробајте го во центарот на собата, додадете во килим, и оваа маса за шест со својот мермер или кремаста бело-бела завршница, веднаш ќе го трансформира вашиот простор со својот без напор и софистициран стил. Модерното преземање на класиката од средината на Векот, квалитетната изработка и одличниот дизајн создаваат совршена мешавина со Утопискиот Стол за Јадење. Достапен во кремаста беж или сива боја, овој стол е целосно преоден и може добро да се користи во секој декор. Вештите линии формираат шевронска шема за да создадат текстура и димензија, додека нозете изградени од силно дрво гарантираат дека овој стол ќе трае со години. Модерна Трпезариска Маса во Правоаголна Форма и 6 Трпезариски Столчиња за Употреба во Трпезарија. * Табела Мерки : 70.86 во. Должина, 30.31 во. Висина, 35.43 во. Длабочина. Претседавач Мерки : 17.32 во. Должина, 36.64 во. Висина, 16.3 во. Длабочина. * Вклучува Закосена Стаклена Маса Од 4 ММ За Елегантна Убавина и Издржливост . Прекрасни Столчиња Со Шеврон. * Способност За Стол Што Може Да Се Натрупува. Капацитет На Тежина На Столот : 264 Фунти. Вклучува Гумен Стол Затворач. * Потпирач за грб и седиште изработени во МДП и челична рамка обложени со пена и ткаенина . * Ткаенина изработена Од Полипропилен Што Ја Прави Отпорна на Вода. * База од Јаглероден Челик Со Ногарки Од Цврсто Дрво За Дизајн На Модни Изјави и Издржливост на Производот . * Потребни Се Мали Нозе Собранието. Вклучен Е Целиот Хардвер.

Главните карактеристики

Избор на клиент