.

.

Asus VivoPC VC62B - B Десктоп Компјутер, Intel Core i i3-4030U Двојадрен 1. GHz DDR SDRAM, Мини КОМПЈУТЕР, Црна

Asus VivoPC VC62B - B Десктоп Компјутер, Intel Core i i3-4030U Двојадрен 1. GHz DDR SDRAM, Мини КОМПЈУТЕР, Црна

DEN 1431.84

Пристапност
Во достапна форма

ASUS Vivo PC Мали, но моќни мини PCImagine Сите функционалности на традиционалниот ДЕСКТОП КОМПЈУТЕР во шик, компактна кутија со отпечаток малку поголем од стандардниот двд скапоцен камен случај. Престанете да замислувате И запознајте ГО ASUS Vivo PC VC62 B. Напојуван од 4-тиот генерал intel entervast процесор и со Sonicmaster Technology И 4k/UHD visuals, новиот VIVOPC VC62 B е одговорот на вашите секојдневни компјутерски потреби. Виво Дуалбеј ви дава флексибилни опции за складирање, така што можете да ги прилагодите конфигурациите за побрзо време на одговор на оперативниот систем или зголемен простор за возење. Можете дури и да пристапите до ВАШИОТ КОМПЈУТЕР од далечина и да пренесувате мултимедијални содржини во секое време, насекаде благодарение на 802.11 ac Wi-Fi и ASUS Home Cloud. Asus Vivo PC VC62 B-B013 M Десктоп Компјутер, Intel Core i3 i3-4030 U Двојадрен (2 Јадро) 1.90 GHz DDR3 SDRAM, Мини КОМПЈУТЕР, Црна е лесно да се надополни, обезбедува лесен пристап во внатрешниот хардвер. Intel Core i3 1.90 ghz процесорот работи паметно и добро реагира за да ви овозможи брзо да користите повеќе апликации. Нема ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ со сите креативни и продуктивни алатки што ви се потребни. Интел ХД Графика 4400 споделена графичка картичка за гледање ХД видеа, уредување слики и сложени канцелариски апликации. Нема меморија за непречено мултитаскинг без паѓање или забавување. Безбедност Слот функција за максимална ефикасност и погодност. Мини фактор на форма на КОМПЈУТЕР нуди максимално искористување на просторот со хардвер со помала моќност. Bluetooth има лесна автоматизација и лесно се надградува. Карактеристики HDMI влез за да се поврзете со горниот Дел од Линијата Компјутери, blu-ray плеери и врвни конзоли за игри. Гигабитна етернет порта за ултра брзи мрежни брзини.

Главните карактеристики

Избор на клиент