.

.

Трговска марка ликовна уметност Бленд Беј-Северна-НЗ Канвас уметност од Дејвид Еванс

Трговска марка ликовна уметност Бленд Беј-Северна-НЗ Канвас уметност од Дејвид Еванс

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Подготвени да се претставиме со презентација на безмилосно во различни големини, ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија, има пејзаж на Бландскиот залив во Нортленд, Нов Зеланд. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Главните карактеристики

Избор на клиент