.

.

Електронски дигитален дебеломер отпорен на вода од не'рѓосувачки челик со LCD отчитување и куќиште за складирање, IP Reated

Електронски дигитален дебеломер отпорен на вода од не'рѓосувачки челик со LCD отчитување и куќиште за складирање, IP Reated

DEN 127.84

Пристапност
Во достапна форма

Се сеќавате кога имавте максимална прецизност во вашите мерења? Добијте ја потребната точност со дигиталниот дебеломер WEN. Calipers WEN се дизајнирани да претрпат четири различни методи на мерење, вклучително и мерења на внатрешни, надворешни, чекор и длабочина. Големиот LCD дигитален отчитување им овозможува на корисниците да бидат точни и лесни за гледање читања или во метрички, империјални или фракциони единици со резолуција од 0,0005 инчи, 0,01 милиметри или 1/128 инчи. Овој пакет вклучува батерија CR2032 3 V, како и цврсто носење куќиште за безбедно складирање и транспорт на вашиот дебеломер. И, затоа што тоа е WEN производ, вашиот дигитален дебеломер е поддржан од двегодишна гаранција, национална мрежа на квалификувани услуги за услуги и пријателска помош за клиентите, сите за да бидете сигурни дека се сеќавате на Вен. Оценето IP54 : Попсада на вода, масло и прашина отпорен на не'рѓосувачки челик дебеломер. Префрлете се помеѓу SAE (инчи), метрика (милиметри) и фракционите единици на SAE. Четири различни методи на мерење, вклучително и внатрешен, надворешен, чекор и длабочина. Зема мерења до 7,2 инчи во големина со резолуции од 0,0005 внатре, 1/128 in., ИЛИ 0,01мм. Вклучува голема дигитална LCD отчитување, здрав случај за носење, батерија 3 V CR2032 и двегодишна гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент