.

.

Трговска марка уметност Бертрам Милс Циркус, 1922 Canvas wallидна уметност од Дадли Харди

Трговска марка уметност Бертрам Милс Циркус, 1922 Canvas wallидна уметност од Дадли Харди

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има постер за циркусот на Олимпија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент