.

.

Колекција Роуз Стерлинг сребро создаден рубин и бел кубен цирконија прстен

Колекција Роуз Стерлинг сребро создаден рубин и бел кубен цирконија прстен

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Овој прстен има издолжена перница, создадена од камен-центар Руби центар, поставен од палто во бела кубна цирконија ореол. Овој прстен е изработен во роза над среброто на Стерлинг. Толку многу прекрасни детали му даваат на овој прстен убавина и сјај од секој агол. Хало на Белата Пав продолжува по опсегот на рингот за да создаде кросовер "x" "од двете страни на Centerstone. Сместата мешавина на рубински бои во кревет од розово сребро, му дава на овој прстен вкусен апел на кој едноставно не можете да одолеете! Како и да биде дизајниран преку зачудувачки детали однадвор, овој прстен е дизајниран од SL колекцијата со порака за споделување. Со создавање накит што е убав внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен камен поставен во шанкот на овој прстен, со цел да се зајакнат жените да ја откријат внатрешната сила, моќ и убавина што се крие во себе. Совршено за секоја пригода, овој прстен може да се носи за да ги извршите вашите работи, да одите на работа или да се забавувате со некои пријатели. Тоа ја прави совршената годишнина, подарок за роденден или дипломирање, но не е ограничено на само подароци. Понекогаш најдобрите подароци се оние на кои се однесувате себеси!? Колекцијата SL се креваше сребро, создаден рубин и бел кубен цирконија прстен.

Главните карактеристики

Избор на клиент