.

.

Трговска марка ликовна уметност „Рустикална мачка“ платно уметност од улични дизајни на Хоуп

Трговска марка ликовна уметност „Рустикална мачка“ платно уметност од улични дизајни на Хоуп

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Надеж за улични дизајни на улица : Апстракт Стил : Рустиќпродукции Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мачка во центарот на рустикална шема. Hope Street Designs е рустикален дом што создава парчиња деригирани за да виси кај тебе дома. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. мачка во центарот на рустикална шема.

Главните карактеристики

Избор на клиент