.

.

R концепти предни сопирачки и ротори комплет

R концепти предни сопирачки и ротори комплет

DEN 4153.44

Пристапност
Во достапна форма

R1 концепти серии за сопирачки серија обезбедуваат висококвалитетна моќност на запирање. Со нашата најсовремена технологија, не треба да избирате помеѓу перформансите и буџетот : сето тоа е во еден пакет. Вашите ротори на сопирачките ќе траат подолго и ќе обезбедат безбедност на вашето возило за илјадници милји. Сите ротори на сопирачките се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни измени. Замена на комплетот за комплети за сопирачки за сите-во-еден : R1 концепти Комплет за сопирање на јаглерод серија доаѓа со (2) ротори на сопирачките со високи перформанси (4) Перформанси на сопирачките и хардверот на сопирачките. Ротори на сопирачките со високи перформанси : Направено од леано железо G3000 со цинк за крајна заштита од 'рѓа. Изградени со спецификации на О.Е.М во умот, не е потребна модификација . Крајно запирање на моќта : Душни дупки и дизајнот на шалтерите спречува пукање и градење, ја подобрува вентилацијата и ја расипува топлината. Наменето за помазно и потивко запирање, изградено за подолги, постојани перформанси на сопирањето . Ниска прашина и бучава : Влошките на сопирачките доаѓаат со треперки за да се елиминира бучавата. Ниска прашина, специјалната специјална формулација на ОЕП за азбест обезбедува одлична отпорност на бледнее. Врвен избор за замена на предните и задните влошки на сопирачките . Сигурен уличен перформанси : Дијамантски склопен дизајн Зголемете го залак на подлогата на сопирачката, го продолжува животот на подлогата на сопирачките и служи како индикатор за абење на роторот што ви дава глава нагоре пред следната замена . одговара на Изберете : 2005- 2007 Chevrolet Cobalt 2008-2010 Chevrolet HHR 2007-2008 Pontiac G5 2008 Chevrolet Cobalt Sport 2004-2007 Saturn Ion Redline и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент