.

.

Dayco Top Cog V-појас за појас

Dayco Top Cog V-појас за појас

DEN 175.04

Пристапност
Во достапна форма

Dayco Top Cog V-Beltdesigned за ефикасно пренесување на електрична енергија до додатокот за возила, Dayco комбинираше сурово градење со патентираниот врвен дизајн на Dayco за да обезбеди врвни перформанси на возила и погони што сè уште користат V-појаси. Dayco Top Cog V-појасот обезбедува поголема флексибилност и го зголемува протокот на воздухот околу ременот, така што работи поладно и трае подолго од повеќето конкурентни ремени. Три парчиња неопренови импрегнирани ткаенини се спротивставуваат на топлината, маслото и маснотиите додека специјално формулиран третман на полиестерскиот кабел обезбедува јачина, стабилност и сигурност што се потребни од еден од најиновативните, врвни врвни ремени за скоро 30 години. Карактеристики и придобивки : Патентиран врвен дизајн на дизајнирање на повеќе флексибилност и ја зголемува ладилникот на протокот на воздух и трае подолго од најконкурентните ремени на неопренови, импрегнирана од ткаенината, отпорни на топлина, нафта и грла, јачина, стабилност и сигурност, највисокиот погон на двојниот ремен.

Главните карактеристики

Избор на клиент