.

.

Трговска марка ликовна уметност „Jerryери Гарсија“ ја направи врамената уметност од Дин Русо

Трговска марка ликовна уметност „Jerryери Гарсија“ ја направи врамената уметност од Дин Русо

DEN 2601.60

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Дин Русосубјект : Animalsивотни Стил : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, црна матка, акрилитис подготвена за обесеност, измешано врамено уметничко дело има живописен портрет на Jerryери Гарсија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Дин Русо „Jerryери Гарсија“ црна црвена врамена уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент