.

.

Алеси Автентико Фаро, Цвекло И Спанаќ, Оз

Алеси Автентико Фаро, Цвекло И Спанаќ, Оз

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Алеси Цвекло И Сквош Фаро, 7 Унца 6 6 по случај. Алеси Фаро Со Цвекло И Спанаќ Започнува Со Вкусно, Со Вкус На Орев, Фаро Од Цели зрна. На Фаро, Додаваме Пурпурно-црвена, Хранлива Цвекло И Ја Тимизираме Со Динамо Зеленчук Од Природа, Спанаќ. Со Брзо Дваесет Минути Време За Готвење, Ова Срдечно Јадење Ги Заситува Болките Од Глад И Нуди Пријатна Текстура. Користете Како Гарнир Или Како Основа За Оброк Од Една Чинија. Античко Цело Зрно Готви Како Рижото Фаро, Познато Како мајка на Целата Пченица Беше Толку Важно за Римската Легија што Понекогаш се Користеше како Валута. Ова Древно Медитеранско Цело Зрно Беше И Сѐ Уште Е Главна Храна Ценета Не Само За Неговиот Вкус, Туку И За Неговата Хранлива Вредност. Богато Со Протеини И Влакна, Многу Лесно Се Вари И Може Да Се Ужива На Повеќе Начини. Здраво Срце Цело Зрно Погледнете Го Задниот Панел За Информации За Односот Помеѓу Цели Зрна и Срцеви Заболувања диетите Богати со Храна Од Цели Зрна и Друга Растителна Храна и Ниска Вкупна Маснотија, Заситени Масти и Холестерол Може Да Го Намалат Ризикот од Срцеви Заболувања и Некои Видови На Рак. Млечни Бесплатни Алеси Автентико Фаро, Цвекло И Спанаќ, 7 Мл.

Главните карактеристики

Избор на клиент