.

.

Тројно Осум Кп Про Професионален Скејтбординг Комплет Подлога За Колена, Голем

Тројно Осум Кп Про Професионален Скејтбординг Комплет Подлога За Колена, Голем

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Не оди големо без нив. Дизајнирани за секој на кој му треба облога на професионално ниво, Тројните Осум Кп Про Професионални Влошки за Колена за Скејтбординг се тројни 8 врвни влошки за колена направени за скејтери кои не се плашат да ги поместат границите. Дизајнирани со специјално контурирано тело за максимална заштита и удобност без најголемиот дел, овие тешки влошки за колена за скејтбординг се направени за заштита на колената по големи падови со капаче со висока густина, отпорно на удари безбедно прицврстено со засилени навртки за тешка употреба. Вклучена е и удобност : опремена СО мемориска пена ЕВА и затворање на пеперутка од неопренови, заедно со врвен еластичен ремен и ремен за прилагодување на долната мрежа за совршено, прилагодено вклопување и удобност со часови. За зголемена стабилност и сигурно вклопување, горниот еластичен ремен се обвиткува наоколу и се прицврстува на предниот дел на подлогата за колена. Тројните 8 Кп Про влошки се идеални за скејтборд, дерби со ролери и лизгање. Достапно во четири големини за да одговара на деца, млади и возрасни : Мали се вклопуваат 12,5–14,5 во (32-36 см), Средни се вклопуваат 14,5–16 во (36-40 см), Големи се вклопуваат 16-17 во (40-44 см), Х-Големи се вклопуваат 17-19, 5 во (44-50 см). За да ја одредите соодветната големина, измерете околу продолженото колено со мека лента или низа. Продаден како пар. Ограничена 180-дневна гаранција на производителот. Врвни влошки за колена за скејтбординг дизајнирани со специјално контурирано тело за максимална заштита и удобност без најголемиот дел. Капаче со висока густина, отпорно на удари безбедно прицврстено со армирани навртки за долговечност и стабилност. Врвен еластичен ремен со преден додаток и долен мрежест прилагодлив ремен за прилагодување на вклопувањето; ева мемориска пена и затворање на пеперутка од неопренови за максимална удобност.

Главните карактеристики

Избор на клиент