.

.

Епска Уметност Летни Ботанички 1 Од Рејчел Ниман, Акрилна Стаклена Ѕидна Уметност, 24 х36

Епска Уметност Летни Ботанички 1 Од Рејчел Ниман, Акрилна Стаклена Ѕидна Уметност, 24 х36

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

"Летни ботанички 1" Од Рејчел Ниман Како да е родена со молив и четка, Рејчел како да создава уметност уште откако ќе се сети. Штом го заработи својот Диплома За Ликовни Уметности, таа постави продавница правејќи ги токму тие работи во Хјустон, Тексас. Со хумор и каприц, нејзините главни теми се растенијата, просторот и животните. Нејзината рачно насликана илустрација и дезени често се применуваат со помош на акварел и гуаче. Акрилната ѕидна уметност изгледа неверојатно во вашиот дом или бизнис. Печатени на задниот дел од акрилот давајќи му длабочина и лесно одржување. Високо издржливите и тешко оштетливи квалитети го прават акрилот со висока дефиниција идеална ѕидна уметност за хотели, имоти за изнајмување и ресторани. Сега Епската Уметност ви носи неспоредлива вредност во современиот ѕиден декор и за вашиот дом. Од мали димензии до екстра големи димензии, лесно се закачува, нема да се скрши како стакло ако некогаш падне и лесно се одржува. Едноставно исчистете ја прашината или користете влажна мека крпа за чистење. Димензии : 24.0"W x 0.2"L x 36.0"H висок сјај ѕид уметност печатени на висок квалитет јасно акрилно стакло. Акрилот е отпорен на кршење и лесен за чистење - ви дава години безгрижно уживање. Модерната уметност со живописни бои и извонредна длабочина доаѓа со претходно дупчени дупки и комплет завртки за мирување за лесна инсталација. Официјално Лиценциран Дигитален Принт, Уметник : Рејчел Ниман. Димензии : 24.0 "W x 0.2" L x 36.0 " H. Направени Во САД.

Главните карактеристики

Избор на клиент