.

.

Трговска марка ликовна уметност „розови градинарски кругови 2“ платно уметност од Ејми Вангсгард, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност „розови градинарски кругови 2“ платно уметност од Ејми Вангсгард, златна украсна рамка

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Роуз градинарски кругови 2“ платно уметност од Ејми Вангсгард, злато украсен рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има апстрактни кружни форми на црвена, жолта, сина, розова и бела боја. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Главните карактеристики

Избор на клиент