.

.

'Нил Менс Хибридна Кошула За Сонце БЕЗ Ракави XL Облачно

'Нил Менс Хибридна Кошула За Сонце БЕЗ Ракави XL Облачно

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Задолжително за тврдокорните патници и ентузијастите на отворено. Хибридната Серија О ' Нил штити од изложување НА УВ И замор од сонце додека ве одржува ладни. Ако се најавите безброј часови на сонце, секојдневниот стил и опуштеното вклопување ќе ве одржат удобни и заштитени во или надвор од водата. Не е тесна како типичните осипувачи, оваа тенка кошула без ракави е совршена за активни спортови како одбојка, веслање, кошарка, нуркање и многу повеќе. Заштитува од замор од сонце и обезбедува ефект на дишење, ладење. 50+ UPF (Ултравиолетова Заштита Фактор) 5 мл Хипердри Со Четиринасочно истегнување. Лесниот материјал за брзо сушење работи во или надвор од водата. 50+ Ув Заштитен Фактор. Тенок фит-не тесен како традиционален осип. Носете во или надвор од водата за целодневна удобност. Лесен брз сув 4-насочен материјал за истегнување.

Главните карактеристики

Избор на клиент