.

.

Примарно Злато Карат Бело Злато Танзанит Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато Танзанит Прстен

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Изгледа прекрасно и елегантен со оваа прекрасна 14 каратно бело злато танзанит прстен. Сјајниот прстен прикажува два, 3мм фацетирани сини танзанитни скапоцени камења драматично поставени за лесен и неверојатен дизајн. Овој дво камен прстен е достапен во големина на прст 6, скапоцен камен тежи 0,24 cttw.Метална Тежина : 1,58 Грама Накит Тип : Финеринг Стил : Скапоцен Камен Ринггендер : Женски метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2ммринг Големина : 6гемстоун Детали : Тип : Танзанитбирхстоун Месец : Декември Боја : Блуекут : Фацетед Облик : Тркалезна Големина : 3ммвежина : 0,24 cttwquanty : 2 поставување накит : Prongyar Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна зелена кутија за подароци Со бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја на Потекло : Сад Фрлија, 14к Бело Злато, Танзанит.

Главните карактеристики

Избор на клиент