.

.

3- Карат Т.Г.В. Moissanite 10K бело злато полу-етејски прстен

3- Карат Т.Г.В. Moissanite 10K бело злато полу-етејски прстен

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Искра кога го носите овој прекрасен миабела моисанит полу-верен прстен. Изработено во треперливо бело злато, овој бенд додава допир на едноставна софистицираност на вашиот изглед. Овој прекрасен прстен има пет кружни, поставени на Prong, создадени со скапоцени камења на моисанит (6 x 6mm) поставени на половина пат околу групата. Полиран до брилијантен сјај, овој зачудувачки моисанит прстен е задолжителен во вашата колекција за накит. Направено во 10kt бело злато. 3-1/2 КТ. Т.Г.В. Создаде бел моисанит. Камени со тркалезности. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 2,1 мм. Полу-еверичен прстен. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 40 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележи посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Главните карактеристики

Избор на клиент